2013 07 04 TRLib logo FINAL barva maly   Trampolíny Liberec                                                                          Logo TP maly   Specializovaná trampolínová hala v Liberci

Trampolíny, časté dotazy

Často pokládané otázky (FAQ)

PDFTiskEmail

Zde jsme sestavili přehled nejčastějších otázek, které nám kladou zákazníci ohledně zakoupení a bezpečného používání trampolín.

Jakou velikost trampolíny mám zvolit?

To samozřejmě souvisí s místem, které máte k dispozici a s finančními prostředky, které na tyto účely chcete vynaložit. Volte vždy podle možností co největší možný model. Děti nemají nikdy na trampolíně zbytečně moc místa. Určitě ne v případě, pokud si budou hrát ve větším počtu.

go-up.gifJak dlouho trvá sestavení trampolíny a je to složité?

Během dvou hodin by měla trampolína stát. Možné je jí sestavit v jednom člověku, ale samozřejmě je to jednodušši, když jsou alespoň dva. K sestavení nepotřebujete žádné nářadí a součastí návodu k použití je názorný návod v češtině. Klikněte zde pro přístup do názorné fotoreportáže postupu při sestavování obdélníkové, čí kruhové trampolíny

go-up.gif


Mám trampolínu zapustit do země nebo raději ne?

Pokud se rozhodujete, zda trampolínu zabudovat do terénu, či ne a máte k tomu možnosti, radíme vám to UDĚLAT. Zabudovaná trampolína nabízí jednoduše více bezpečnosti. Vedle toho jsou zde ještě dvě ne nedůležité výhody: nemusíte mít strach, když přijde vichřice a jednoduše to vypadá podstatně lépe! Nemáte-li možnost trampolínu zabudovat, ale přesto chcete mít maximální pocit bezpečí, doporučujeme ji doplnit bezpečností obvodovou sítí. Pokud trampolína nebude umístěna na trávníku, můžete také zvážit položení gumových, či umělých trávníkových čtverců. Fotoreportáž zabudování najdete zde.

go-up.gif


Může více dětí/dospělých skákat současně na jedné trampolíně?

Technicky vzato ano. Nutné je však dodržet maximální doporučenou zátěž. Je pravda, že trampolína je méně zatěžována dvěma skákajícími osobami, než jedním se stejnou společnou váhou. Je ale také pravda, že naprostá většina nehod se stává, když na trampolíně skáče více dětí. Z tohoto důvodu doporučujeme tomuto raději předcházet. Bohužel je realitou, že právě tohle děti na skákání baví nejvíce. Proto zdůrazňujeme, že naprostá obezřetnost a nejlépe dohled je více než na místě.

go-up.gif


Mohu koupit trampolínu bez obvodového ochranného polštáře?

Pokud je dodavateli známo, není možné zakoupit u žádného prodejce trampolínu bez zakrytí okrajů s pružinami. Smysl obvodových ochranných polštářů je dvojí. V první řadě samozřejmě jako ochrana skákajícího, když to tomuto "špatně vyjde" nebo upadne. Dalším důležitým důvodem je však ochrana pružin. Pokud by skákající skočil přímo na pružiny, mohlo by se stát, že se tyto příliš prohnou a povolí a posléze musí být vyměněny. Obvodové polštáře musí být potaženy vinylem nebo PVC, které se dobře udržuje. Také jejich připevnění je potřeba věnovat zvýšenou pozornost! Obvodové polštáře se nesmí po dobu hry, skákání nebo za silného větru uvolnit a posunout. Obvodové polštáře špičkové kvality se vyrábí ze silné polyetylénové pěny, kterou není snadné ztlačit a jsou potaženy PVC plachtou vlastnostmi podobné plachtě u nákladních automobilů.

go-up.gif


Musím trampolínu na zimu uklidit?

Ne, nemusíte. Naše venkovní trampolíny jsou odolné proti všem typům počasí. Doporučujeme však vzít do úvahy, že v zimě se pravděpodobně bude skákat minimálně a pokud trampolínu na zimu uklidíte, přece jenom vydrží déle. Dalším pozitivním bodem mluvícím pro úklid je, že děti (a nakonec i jejich rodiče) budou mít na jaře na zahradě opět nějakou novinku - znovu sestavenou trampolínu. Mimo sezónu však můžete trampolínu také přikrýt povlakem. Povlak zajistí prodloužení životnosti trampolíny a je proto rozumnou investicí. Kromě toho se plachta trampolíny méně ušpiní a oblečení zůstane čisté. Každopádně, ať se rozhodnete pro jakoukoliv mimosezónní variantu, mějte na paměti, že sníh ležící na plachtě snižuje její životnost (rozumějte pružnost) a doporučuje se jej vždy odstranit.

go-up.gif


Musím trampolínu ukotvit v zemi?

Ukotvení trampolíny není za normálních podmínek nutné. U těžších skákajících, kteří skáčí již na pokročilé úrovni silové skoky se však může stát, že se při skoku trampolína oddělí od povrchu a "poskočí" o kousek dál. Abyste tomuto předešli, můžete využít speciální ukotvovací sadu. Tuto sadu lze doporučit i při umístění trampolíny na volném prostranství. Při silném větru či vichřici se může stát, že je trampolína díky své velké ploše podfouknuta větrem a převržena, někdy dokonce i odhozena, čímž může napáchat škodu. Ukotvením se tomuto dá ve většině případů úspěšně předejít. I toto by se dalo považovat za argument pro zabudování trampolíny do terénu.

go-up.gif


Lze trampolínu přepravit v osobním autě?

S trochou improvizace a šikovnosti se to často podaří, samozřejmě záleží na typu auta a velikosti trampolíny. V internetové prodejně najdete rozměry a váhu obalů jednotlivých typů trampolín, takže předem můžete zvážit, zda je naděje, že trampolínu vměstnáte do svého vozidla. Při jakýchkoliv pochybách se také lze spojit s naším střediskem, kde máme zkušenosti a můžeme vám v této záležitosti poradit.

go-up.gif


Jsou náhradní díly a příslušenství k trampolínám k zakoupení zvlášť?

Ano, všechny náhradní díly jsou k dostání zvlášť. Některé díly lze také opravit. Pro opravu plachet a obvodových polštářů jsou k zakoupení opravné sady. Spojte se s naším střediskem, většina těchto náhradních dílů není uvedena v internetové prodejně.

go-up.gif


 

Hledejte název (např. pro bounce), barvu (např. bílé), materiál (např. kůže) či kód produktu bez posledního čísla (např. 15462x)

JUMPSTAR trampoliny - nejkvalitnější trampolíny na trhu

Modely Super Bouncer jsou zase zpět. Od května 2009 můžete sami posoudit, jestli to jsou stále ty nejlepší  venkovní trampolíny na českém a slovenském trhu.
Z důvodu velkého konkurenčního tlaku se mateřská rodinná firma Stern Playland z Austrálie rozhodla přesunout svoji výrobu do ekonomicky výhodnější Asie,  
stále však osobně dohlíží na dodržování stejných parametrů technické specifikace a stejně vysokou kvalitu materiálů a provedení jako u své australské výroby.